Vysokozdvižný vozík XR

Vysokozdvižný vozík XR

Retrak XRac byl konstruován pro nasazení s vysokým zatížením a to díky jeho vysoké zbytkové nosnosti a schopnosti práce v úzkých pracovních uličkách. Všechny vozíky jsou konstruovány tak, aby odpovídaly evropským předpisům pro tento typ strojů a jsou označeny CE symbolem.

Sedačka řidiče
- odpružená sedačka, nastavitelná podle výšky a váhy řidiče
- víceúčelový displej zobrazující následující informace: stav stroje a přídavných zařízení; Standardní zobrazení: stav vybití baterie / počítač motohodin / vybrané funkce / varovná indikace / indikátor směru jízdy; na přání: ukazatel výšky zdvihu vidlic / předvolba výšky zdvihu.
- díky ergonomickému uspořádání všech elektronických a hydraulických funkcí mohou být tyto velmi snadno ovládány.
- výborná viditelnost skrz ochrannou mříž umožňuje přesné a pečlivé nakládání a vykládání.
- na přání je dodávána elektricky nastavitelná soustava pedálů odpovídající velikosti těla řidiče.

Šasi
- nejnovější vývojové techniky a výrobní postupy zajišťují vysokou kvalitu a moderní vzhled. Rozsáhlé studie zjistily, že retraky OM Pimespo mají nízké těžiště, které garantují při všech jízdních manévrech a zdvihacích aktivitách nejvyšší stabilitu a tak nabízejí vysokou zbytkovou nosnost při maximálních výškách zdvihu.

Pohon
- robustní, silný trojfázový motor s výkonem 6kW (KB 60 minut) včetně impulsního řízení MOFSET.

Hydraulický systém
- silný trojfázový motor s výkonem 11,5kW (ED 15%)
- retrak XRac je vybaven pumpou s vnitří převodovkou pro tichý chod. Přesnou a snadnou manipulaci zajišťuje přesné nastavení hydraulických funkcí proporční technologie ventilů. Časově souběžné pohyby jsou dovoleny.

Funkce zdvihu a hydrauliky
- věž TRIPLEX s plným volným zdvihem využije prostor až po střechu; sklonitelný nosič vidlí a integrovaný posuv se postarají o to, že se těžiště neposune příliš dopředu, což dodatečně zvyšuje zbytkovou nosnost stroje při všech výškách zdvihu; nosník věže zdvihu s koncovým tlumičem nárazů pro rychlejší a jistější zdvih. Všechny funkce jsou ovládány malými páčkami, které umožňují řídit funkce hydrauliky "špičkou prstu" a poskytují tak řidiči maximální citlivost.

Elektronický systém
Vysokofrekvenční systém pohonu a zdvihu tichý provoz a nízkou spotřebu energie. Všechny pohyby, elektrické brzdy, parametry hydraulických funkcí mohou být upraveny podle přání uživatele (až 5 nastavitelných profilů jízdních vlastností může obsluha vybrat přímo z displeje). Lze si také vybrat funkci pomalé jízdy. - přenos dat pomocí technologie Can-Bus poskytuje vysoký bezpečnostní standard elektroniky. Všechny elektrické systémy a elektrická instalace jsou chráněny až do IP 45 (minimálně) a tedy chráněny proti vlhkosti a prachu, to zaručuje dlouhodobou spolehlivost. Funkce zdvihu je automaticky odpojena, pokud je akumulátor vybitý.

Řízení
Elektrické řízení s posilovačem a s malým volantem s otočnou rukojetí pro snadné manévrování. Nastavitelný sloupek řízení. Lehké řízení s maximální přesností.

Brzdy
3 nezávislé brzdné systémy: Vratný provozní brzdný systém se zpětným získáním energie; Mechanická/hydraulická pedálová brzda působící na 2 zátěžová kola; Elektromagnetická kotoučová brzda působící na motorovou hřídel a slouží jako parkovací / ruční brzda ovládaná tlačítkem z kabiny.

Údržba
- delší servisní intervaly
- snadný přístup ke všem součástem

Tato třída se skládá z vysokozdvižných vozíků s posuvným zařízením, které umožňují manévrovat na minimálním prostoru skladu k maximálnímu užitku tak, že stohují náklad vertikálně. V nabídce jsou následující tři typové verze:

- kompaktní stroj pro standardní použití v úzkých prostorech
- vysoce výkonný retrak pro intenzivní nasazení v prostorech, kde jsou potřeba vysoké kapacity na úzkém prostoru a při vysokých výškách regálů
- robustní čtyřcestný zakladač s na přání dodávaným hydraulickým rozšířením vidlí a ručním zátěžovým stabilizátorem


výrobce OM
nosnost 1,2 - 1,4t
tisk / pdf
více info a ceny

Fotogalerie