Vysokozdvižný vozík XD 15 - 18 - 20

Vysokozdvižný vozík  XD 15 - 18 - 20
NOSNOST od 1500 do 2000 kg TĚŽIŠTĚ 500mm

Nejnovější F.E.M. výpočetní metody (Finite Elements Metod) vedly k novému, optimalizovanému podvozku se zvýšenou pevností ve zkrutu a stabilitou. Kabina obsluhy je úplně zavěšená. F.S.C. (Full Suspended Cab) a snižuje vibrace na minimum a spolu s akustickým izolačním systémem snižuje hladinu hluku. Sedadlo MSG12, hydraulické páky umístěné vedle obsluhy, nožní pedály, které jsou uspořádány jako v automobilu, vynikající výhled - to vše přispívá k pohodlné, ergonomické pracovní pozici obsluhy. Řízení je instinktivní, snižuje únavu a nakonec vede k zlepšení výkonnosti. Hydraulické řízení a přizpůsobený volant s proporčním průměrem dělá řízení snadným a přesným, vyžadujícím méně než 0,5 kg úsilí.

Nový Lombardini dieslový motor 2,2 litry zdvihového objemu válců- 32 kW zajišťuje optimální množství síly a točivého momentu s menším množstvím emisí. Splněním II stupně požadavků direktivy 97/68/CE byl navržen motor speciálně pro využití na vysokozdvižných vozících a jako takový vyžaduje méně údržby a méně paliva.

Nová převodovka vybavená supermodulovaným rozdělovačem zajišťuje správné množství síly kolům. Posilovač brždění garantuje bezpečnostní brždění za všech pracovních podmínek a vyžaduje minimální úsilí. Hydrodynamická převodovka s převodníkem točivého momentu je ideální pro nakládání a vykládání a přepravu na dlouhé vzdálenosti. Posuvný systém umožňuje vozíku manévrování a přibližování se zvedáním na nejvyšší rychlosti, a tak zajišťuje vysoký stupeň flexibility a všestrannosti v různých pracovních podmínkách. Optimalizované profily věže a nové vidlicové dopravní zařízení zajišťují vynikající výhled a vysokou zbytkovou nosnost.

Simplex, duplex a triplex věže s výškami zdvihu nejvýše do 6980 mm jsou k dostání. Zadní náprava se sendvičovou strukturou umožňuje řízení do širších úhlů a v zatáčkách s menším poloměrem, což umožňuje vozíku pracovat v užších uličkách.

Volitelné vybavení: snížená ochranná mříž pro vstup do kontejneru, látková a vyhřívaná sedadla, pracovní světla, rotující maják, silniční světla, slyšitelný alarm zpětného chodu, 4-cestný hydraulický ventil, lapač jisker, čistič výfukových plynů, olejový, elektrolytový, vzdušný filtr, katalyzátory, 6-kolečkový držák vidlic, vestavěný boční posuv, zadní zrcátko, ochranná mříž z pletiva, pomalé spouštění nákladů, vzdušnicové pneumatiky, alternativní délky vidlic. Široká řada různě vysokých simplex, duplex a triplex věží.
výrobce OM
nosnost 1,5 - 1,8 - 2,0 t
tisk / pdf
více info a ceny

Fotogalerie