Vysokozdvižný vozík OM XD 25 - 30

Vysokozdvižný vozík OM XD 25 - 30
Design, vyvinutý ve spolupráci s Zagato, byl naprojektován se zvláštním ohledem na uživatelskou ergonomii a praktičnost. Kompaktní velikost vozíku dovoluje, aby byl použit v užších uličkách a uvnitř kontejnerů. Jednotka chránící obsluhu je úplně zavěšená. F.S.C. (Full Suspended Cab - úplně zavěšená kabina) snižuje vibrace na minimum a spolu s akustickým izolačním systémem snižuje hladinu hluku. Sedadlo MSG12, hydraulické páky umístěné vedle obsluhy, nožní pedály, které jsou uspořádány jako v automobilu, vynikající výhled - to vše přispívá k pohodlné, ergonomické pracovní pozici obsluhy. Řízení je instinktivní, snižuje únavu a nakonec vede k zlepšení výkonnosti. Podvozek byl navržen pomocí CAD-3D za využití F.E.M. výpočetní metody (Finite Elements Method), aby se získala větší pevnost ve zkrutu. Má vyšší stabilitu dosaženou dvojitým svarem obruby. Vnitřní součástky jsou velmi snadno dostupné díky modulární struktuře konstrukce. Nový LOMBARDINI dieslový motor s 2,2 litry zdvihového objemu válců - 32 kW zajišťuje optimální množství síly a točivého momentu s menším množstvím emisí. Splněním II stupně požadavků direktivy 97/68/CE byl navržen motor speciálně pro využití na vysokozdvižných vozících a jako takový vyžaduje méně údržby a méně paliva. K dostání je také verze pro práci v těžkých pracovních podmínkách s 3,3 litry zdvihového objemu válců - 50kW, YANMAR motorem pro intenzivní používání.
Nová hydrodynamická převodovka vybavená převodníkem točivého momentu je ideální pro nakládání a vykládání a přepravu na dlouhé vzdálenosti. Velký poloměr kotouče brzd zajišťuje bezpečnostní brždění za všech pracovních podmínek a vyžaduje minimální úsilí. Posuvný systém umožňuje vozíku manévrování a přibližování se zvedáním na nejvyšší rychlosti, a tak zajišťuje vysoký stupeň flexibility a všestrannosti v různých pracovních podmínkách. Hydraulické řízení a přizpůsobený volant s proporčním průměrem dělá řízení snadným a přesným, vyžadujícím méně než 0,5 kg úsilí. Nová náprava umožňuje řízení do širších úhlů a v zatáčkách s menším poloměrem. Jeho kompaktní velikost umožňuje vozíku pracovat v užších uličkách. Mazací čepy umístěné na kontaktních bodech umožňují údržbu, která vyžaduje méně času, což v důsledku vede k nižším nákladům.
Optimalizované profily věže a nový držák vidlic zajišťují vynikající výhled a vysokou zbytkovou nosnost. Vysoká zvedací rychlost vede k lepšímu řízení času a tím i k nižším provozním nákladům. Simplex, duplex a triplex věže s výškami do 6475 mm jsou k dostání. 3.0 t věž je vybavena 6-rolnovým držákem vidlic.
Volitelné vybavení: ruční zpátečka, sedadlo MSG20, látkové a vyhřívané sedadlo, pracovní světla, rotující maják, přední světla, pneumatiky, které nedělají čmouhy, katalyzátory, čistič sazí, vestavěný boční posuv. Různé verze kabin obsluhy a mnohého dalšího volitelného vybavení umožňují široké přizpůsobení.
výrobce OM
nosnost 2,5 - 3,0 t
tisk / pdf
více info a ceny

Přiložené soubory

0M XD 25_30

Fotogalerie